• Slávnostné ukončenie šk. r. 2021/2022

Milí žiaci, milí rodičia!

Galéria

V tomto školskom roku už posledný raz zazvonil zvonec a je koniec, nie však rozprávky, ale školského roka. Dnes, keď sa symbolicky zatvorí brána školy, sa treba obzrieť dozadu a zhodnotiť uplynulých desať mesiacov. Nebolo to vždy jednoduché, ale zvládli sme to výborne a to najmä vďaka snahe detí, úsiliu pedagógov, spolupráce rodičov.

Posledný deň sa aj tento rok niesol v slávnostnom duchu - deti si prevzali vysvedčenia, diplomy a odmeny za zber, putovné poháre, ocenenia. Radosť s nadchádzajúcich prázdnin sa miešala so smútkom pri rozlúčke s našimi štvrtákmi.

Nezabudli na nás ani naši bývalí žiaci, mnohí z nich sa nám prišli po čase ukázať. Ďakujeme, že ste nezabudli :-)

Mesiace učenia a povinností strieda čas prázdnin, slastného ničnerobenia, oddychu a slnka. Užívajte si príjemné chvíle v zdraví s rodinou, priateľmi a známymi. Všetkým želáme krásne a ničím nerušené leto!

• Letný Knihomoľ

V rámci školského súťažno - čitateľského projektu "Knihomoľ" sa 28.6. 2022 uskutočnilo 2. kolo tejto súťaže. Deti sa sa snažili aj počas 2. polroka veľa čítať. Najlepší čitatelia prečítali aj 20 kníh.

Naši víťazi:

1. ročník: 1. miesto: Miško Pavlovič

2. miesto: Timko Puna

3. miesto: Denisko Koprivňanský

2. ročník: 1. miesto: Eliška Punová

2. miesto: Zuzka Gombošová

3. miesto: Emka Mozníková

3. ročník: 1. miesto: Saška Hudáková

2. miesto: Adamko Vlk

3. miesto: Ninka Zemanovičová

4. ročník: 1. miesto: Maťko Puna a Maťko Masár

2. miesto: Adamko Oncirk

3. miesto: Kajka Švecová

Gratulujeme!

• Didaktické hry v prírode

Galéria

Keďže máme učivo už prebraté, známky uzavreté a povinnosti splnené, urobili sme si výlet. Na to, aby nám bolo úžasne sme aj vďaka rodine Panákovej, ktorá nám požičala ich chatu, nemuseli ísť ďaleko. Prechádzka našou krásnou prírodou, hry, opekačka a starostlivosť tety Zuzky spravili z tohto dňa nezabudnuteľný.

• Deň s Legom

Galéria

24. júna 2022 k nám zavítali lektori z kreatívneho centra pre deti - KreaTivO - Trenčín. Priniesli si so sebou stavebnice Lego a celé dopoludnie sa venovali našim deťom - školákom i škôlkarom. Prečo?

• deti si osvoja základné princípy mechaniky, inžinieringu a techniky a na postavenom modeli pochopia ich fungovanie,
            • skladaním deti povolia uzdu svojej tvorivosti a fantázii,
            • precvičujú si priestorové vnímanie a matematické zručnosti,
            • oboznamujú sa s fyzikálnymi zákonmi,
            • naučia sa pracovať s plánikmi a stavať podľa nich,
            • A TO VŠETKO POČAS HRY!

V čase oddychu využili možnosť dať si pomaľovať tváričku :-)

• Deň rodiny 2022

Galéria

17. júna 2022 sme spoločne oslávili Deň rodiny. Pekné počasie, zaujímavý program, výborná nálada - to všetko nás sprevádzalo celé popoludnie. Po úvodných slovách starostu obce, riaditeľky školy a pána farára bol všetkým predvedený defibrilátor, ktorý máme v obci a určite to všetkých zaujalo, veď práve rodina je tá, ktorá najviac chce v prípade núdze rýchlo pomôcť.

Program pokračoval zaujímavými aktivitami - Hádankoles, cvičenie s hudbou, zábavné športové hry detí a rodičov, tvorivé dielne - keramika, vyrezávanie z dreva, šitie batôžtekov a vreciek...... Každý si určite vybral a všetci strávili príjemné popoludnie.

O občerstvenie sa postarali dôchodcovia - guľáš bol výborný. Super dezert - mafiny pripravili naše pani kuchárky.

• Vyhodnotenie zberu papiera

Ďakujeme všetkým žiakom, rodičom a spoluobčanom za pomoc pri zbere. V júnovom zbere sme nazbierali 2576 kg papiera a celkovo sa nám v tomto školskom roku podarilo nazbierať 6320 kg. Veríme, že všetci budú naďalej separovať túto dôležitú surovinu a pomôžu tým chrániť našu prírodu. V jeseni znovu spolu naplníme kontajner :-)

Zber papiera - výsledky - 2021/22

Najlepší zberači:

1. Denis a Nina Zemanovičovci - 1613 kg

2. Damián Staňo - 399 kg

3. Tobias Letko - 395 kg

Od 9.6. 2022 uskutočnia žiaci našej školy ZBER PAPIERA. O spoluprácu prosíme všetkých spoluobčanov. Papier treba triediť - kartóny dávajte zvlášť. Ak ho pobalíte, môžete ho odovzdať žiakom, ktorí ho budú priebežne zbierať v celej obci, alebo ho dovezte do kontajnera, ktorý bude pri materskej škole od 9. 6. /štvrtok/ do 13. 6. do 7,00 hod. /pondelok/.

Veríme, že aj tentokrát sa všetci pridáte k snahe našich detí o správne zaobchádzanie s druhotnými surovinami.

• MDD 2022

Sviatok detí sme samozrejme oslávili aj my. Začali sme pripomenutím si histórie tohto sviatku. Nezabudli sme si vysvetliť práva detí, nezabudli sme však ani na povinnosti. Pre svojich kamarátov deti vyrobili pekný darček - veselého kamaráta/kamarátku. To všetko stihli už deň vopred.

1. júna ich čakalo veľa prekvapení - pozrite si aj galériu. Najskôr im pani učiteľky urobili na desiatu čerstvé langoše. Boli výborné. Popoludní sa zo ŠKD vybrali na obecné ihrisko. Zahrali si rôzne zábavné športové hry a súťaže. Najviac sa bavili pri "slepom futbalistovi". Mnohé deti tu ukázali, že splnili výzvu, ktorú sme si dali v máji - naučiť sa driblovať a skákať na švihadle. Cestu späť ľahko zvládli s nanukom v ruke.